Úvod > Novinky > Jak to vidíte vy?
Nespadněte do dluhové pasti spotřebních úvěrů

Nespadněte do dluhové pasti spotřebních úvěrů

Vyšlo: 7.12.2010

Dluhy domácností v naší zemi neustále rostou, podle posledních údajů už dokonce přesáhly jeden bilion (1000 miliard) korun. Celkově je rychlost jejich růstu více než dvakrát vyšší než rychlost růstu našich úspor, což je z ekonomického hlediska alarmující.   Celý článek...

Puberta – aneb z čeho všeho bych konečně mohla vyrůst

Puberta – aneb z čeho všeho bych konečně mohla vyrůst

3.11.2008 Přečteno: 8928x

Teoreticky vzato, diplom z vysoké školy, rodina a datum narození v OP naznačují, že jsem asi dospěla. Prakticky vzato, útrpné pohledy mých dětí, zvědavé dotazy sousedů typu "kdopak to visel u vás ze stromu za nohu" a odevzdané krčení ramen mého chotě naznačují, že to asi nebude "tak horké".   Celý článek...

Každý máme svého zloděje aneb už jste zazimovali?

Každý máme svého zloděje aneb už jste zazimovali?

28.10.2008 Přečteno: 7644x

Češi jsou národ chatařů a chalupářů, z čehož jim na podzim plyne jedna důležitá povinnost – zazimovat svá víkendové obydlí. V praxi to znamená: vypustit vodu, zlikvidovat zásoby a odvézt všechno, co má alespoň nějakou hodnotu, do bezpečí městského bytu.   Celý článek...

Dušičky nejenom volební

Dušičky nejenom volební

20.10.2008 Přečteno: 5804x

Zdá se vám trochu předčasné povídání o svátku zemřelých – Dušičkách, teď s koncem pohádkově vybarveného října? Jenže pohled do kalendáře naznačuje, že do jednoho z nejsmutnějších měsíců v roce vklouzneme už příští týden…  Celý článek...

Umíte se (ne)přizpůsobit?

Umíte se (ne)přizpůsobit?

6.10.2008 Přečteno: 7642x

Změna vyžaduje přizpůsobivost, kladl mi na srdce tatínek vždycky, když se v mém životě odehrála nějaká zatáčka. Myslel to tak, že bych měla vždy přizpůsobit svoje požadavky dané situaci a dodržovat určitá pravidla, která se v danou chvíli ode mne vyžadují. Co si budeme povídat, o tom žádná… Život vás stejně naučí, že nejste vždycky všude král, takže ona přizpůsobivost si vás vlastně zformuje sama.  Celý článek...

Konkurujeme vyspělé Evropě

Konkurujeme vyspělé Evropě

29.9.2008 Přečteno: 5984x

Čím konkurujeme Evropě? Výrobou oceli? Produkcí kyseliny sírové? Ne, tentokrát je to jinak. Očekáváme rekordní tržby na vánoční svátky. Pocítil jsem hrdost a zamyslel se nad pesimisty, kteří z takového úspěchu nemají radost.   Celý článek...

Vánoce v září…

Vánoce v září…

22.9.2008 Přečteno: 14736x

Moje kanadská švagrová pracovala jako návrhářka kuchyní v jistém obchodním domě a před pár lety mi napsala podivný e-mail, ve kterém zazněla věta: nemůžu ty vánoční koledy už ani slyšet, denně mě z nich bolí hlava. Na tom by vlastně ani nebylo nic divného, kdyby ovšem nebylo září.   Celý článek...

Život nahoře je lepší než dole

Život nahoře je lepší než dole

15.9.2008 Přečteno: 6708x

Být „připraven pro život“ znamená dnes něco jiného, než před několika léty. Dříve to znamenalo především umět „žít s někým,“ i když už zdaleka neplatil pochmurný požadavek „dokud nás smrt nerozdělí.“   Celý článek...

Život single

Život single

8.9.2008 Přečteno: 10168x

Čas od času si zajdeme s přítelkyněmi na kafíčko. Klábosíme o všem možném, nejčastěji o rodinách, stěžujeme si na děti a povedené manžílky, těšíme se z ,,neštěstí“ druhých a ožíváme s vidinou, že je na tom někdo stejně jako my.   Celý článek...

Česko - nový lokál se starými číšníky

Česko - nový lokál se starými číšníky

1.9.2008 Přečteno: 8382x

Movití cizinci nás přestávají mít rádi. A začínají nám to dávat najevo. Dočtete se o tom všude, zasvěcená sebezničující analýza byla dokonce i v AHA. Pokud neumíte číst, řekne vám to v TV opakovaně s důrazným akcentem populární japonský Čech Tomio Okamura.   Celý článek...

Hotel Modrá hvězda

Hotel Modrá hvězda

25.8.2008 Přečteno: 5946x

Na tento půvabný film si vzpomenu pokaždé, když vyrážím do zahraničí anebo když moji přátelé z ciziny přijedou do Čech. Jedno z hlavních témat, která často řešíme, bývá totiž úroveň služeb v hotelech.   Celý článek...

1 2 3 Další
reklama

Nábytek

Polský nábytek

Cestování

Jižní Tyrolsko

Souvislosti

Deprese jako životní styl

Hobby

Inspirace a nápady